Szukaj

Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

Często padają pytania: Jak dodać stronę do wyszukiwarek Google, Onet, WP? Dodawanie stron do wyszukiwarek – jak to się robi?

Otóż, poniżej zamieszczam przepis dodania strony do wyszukiwarki Google. W następnych artykułach opiszę jak dodać stronę do pozostałych wyszukiwarek internetowych.

Najlepszym sposobem na dodanie swojej strony do wyszukiwarki Google jest zdobycie linków do swojej strony internetowej z innych stron. W rzeczywistości jest to jeden z lepszych sposobów na zaindeksowanie własnej strony w większość znaczących wyszukiwarek. Dzieje się tak, ponieważ Google gromadzi dane o nowych stronach internetowych poprzez roboty internetowe tzw. crawlery.

Roboty te to nic innego jak program, którego zadaniem jest dostarczanie wyszukiwarce danych z zaindeksowanych już stron internetowych jak i tych nowych, które odnajdzie w Sieci właśnie dzięki odnośnikom na już znanych mu stronach.

W praktyce dobrym sposobem na szybkie dodanie swojej strony do Google jest umieszczenie jej adresu w znanych katalogach stron www. Jeśli strona zostanie dodana do kilku większych katalogów to możemy mieć pewność, że szybciej lub później, Google na pewno odnajdzie naszą stronę.

Aby mieć pewność, że strona zostanie dodana do wyszukiwarki Google można zastosować również strategię budowy linków do własnej strony. W następnych artykułach przedstawię kilkanaście głównych strategii zwiększania popularności swojej strony www.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać adres swojej strony (i kilku przykładowych podstron) do formularza dodawania nowych stron do wyszukiwarki Google. Zaleca się także dodanie adresu strony do narzędzia Google dla WebMasterów.
Narzędzie to będzie bardzo pomocne w momencie kiedy chcemy dodać serwis z dużą ilością podstron. Możemy wtedy zgłosić wszystkie podstrony serwisu za pomocą wyeksportowania pliku z mapą strony w postaci XML.

***

Blog roku 2012
Lubisz czytać nasze artykuły? Wyślij wiadomość o treści B00105 pod numer 7122 (koszt: 1,23 zł).

Grzegorz Kordeczka

Zgłębiam zagadnienia psychologii zachowań konsumenckich w internecie. Prywatnie: Fan wycieczek rowerowych, windsurfingu oraz kryminału na dobranoc :)

zobacz posty autora

Spodobał ci się ten post? 4 0

44 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>