Szukaj

Jak Social Media wpływa na SEO? [INFOGRAFIKA]

O tym, że media społecznościowe mają ogromny wpływ na SEO i pozycję strony w wynikach wyszukiwania pisano już bardzo dużo. Tym razem temat ten porusza bardzo fajna infografika.

Co raz częściej w sieci pojawiają się raporty typu Ranking Factors, które pokazują, że linki pochodzące z Facebooka, czy Twittera mają co raz większy wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce. Ale, które czynniki maja ten największy i co buduje tak dużą wartość Social Media w kontekście SEO? Zobaczcie w poniższej infografice.

Źródło: http://ticsyformacion.com/2012/04/10/como-el-social-media-afecta-a-las-busquedas-infografia-infographic-socialmedia/

Krzysztof Świtoński

Wielbiciel marketingu internetowego. Przekonany o ogromnej sile SEO, web usability i szeroko pojętego social media. W wolnym czasie grywa w squasha i piłkę nożną.

zobacz posty autora

Spodobał ci się ten post? 1 0

3 komentarze

 • borsuk

  Ciekawe, tego, że share’owanie w SM może nawet chwilowo wpłynąć na pozycję to nie wiedziałem.

  26.07.2012, g.15:43

 • Andrzej

  Ta infografika to, moim zdaniem, takie trochę „wodolejstwo” – nic nie wnosi do tematu, żadnych konkretnych danych, tylko zarysowanie ogólnych pojęć. 6 punktów, które wystarczyłoby streścić w samych nagłówkach – grafika w tym wypadku raczej przeszkadza w odbiorze, niż pomaga. ;)

  26.07.2012, g.23:09

 • FoldPage Gdynia

  Niektórzy są wzrokowcami i za pewne będą preferować infografiki nawet w takim przypadku;]
  Mnie to osobiście ani ziębi, ani grzeje;]

  27.07.2012, g.23:24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>