Szukaj

Nowa polityka prywatności Google

Przez ponad 60 różnych polityk prywatności musiał przebrnąć do tej pory użytkownik, który chciał w pełni świadomie korzystać ze wszystkich usług Google. Od 1 marca 2012 r. wystarczy zapoznać się z 2 dokumentami.

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się od teraz w nowych, wspólnych tekstach: Polityce prywatności Google oraz Warunkach korzystania z usług. Google podkreśla, że nowe dokumenty są prostsze i łatwiejsze w odbiorze i odzwierciedlają dążenie korporacji do spójnego i intuicyjnego środowiska usług.

Jak zmiany wpłyną na korzystanie z usług Google?

Google zapowiada, że wkrótce Internauci mogą spodziewać się lepszej personalizacji wyników wyszukiwania i reklam.  Po zalogowaniu się na konto Google, wyszukiwarka precyzyjniej podpowie Ci hasła i na podstawie informacji z Google+, Gmaila i YouTube wyświetli wyniki powiązane z Twoimi zainteresowaniami. A za jakiś czas nawet ostrzeże Cię przed spóźnieniem na zaplanowane w kalendarzu spotkanie, na podstawie danych o Twojej lokalizacji i warunkach drogowych.

Google podkreśla, że nadal nie będzie udostępniać danych osobowych Internautów bez ich zgody, poza wyjątkowymi sytuacjami (np. na podstawie orzeczenia sądowego). Obiecuje też nie przekazywać danych innym firmom (cytat: „To po prostu nie w naszym stylu.”)

Jak sprawdzić, co wie o Tobie Google?

Jeśli chcesz się przekonać, jakie informacje na Twój temat zebrało już Google, zaloguj się na swoje konto i zajrzyj tutaj:

Życzymy miłej lektury :)

Martyna Zastrożna

E-ntuzjastka marketingu internetowego i web usability. Z nieskrywaną fascynacją przygląda się też tabelkom i wykresom w ukochanym Google Analytics.

zobacz posty autora

Spodobał ci się ten post? 0 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>