Szukaj

Pentagon będzie współpracować z Google?

Kontrowersje związane z prywatnością w produktach Google’a jeszcze nie zdążyły opaść, a już mamy do czynienia z kolejnymi. Zgodnie można stwierdzić, że najnowsze zmiany w polityce prywatności Google nie spotkały się z ciepłym przyjęciem wśród internautów. Jednak jak się okazuje, nie dla wszystkich są one kłopotliwe i kontrowersyjne, a nawet wręcz przeciwnie.

Śledzenie w pełnym wymiarze?

Na blogu Google Polska można przeczytać:

W ostatnim miesiącu wyszukiwałem w Google o 12% więcej niż miesiąc wcześniej, a moje najczęstsze wyszukiwania dotyczyły wakacji, które planowałem: [rzym], [hotel]. Hotel, który znalazłem dzięki wyszukiwaniu był moim głównym kontaktem w Gmailu przez miesiąc. Podsumowując — wysłałem 5% maili więcej i otrzymałem 3% więcej niż miesiąc wcześniej. Z moim Kontem Google łączyłem się z Niemiec i Wielkiej Brytanii korzystając z trzech urządzeń: Chromebooka, telefonu z Androidem i Maca.

Tego wszystkiego dowiedziałem się z nowej usługi, która nazywa się Aktywność na Koncie. Jeśli się zarejestrujesz, każdego miesiąca wyślemy Ci link do chronionego hasłem raportu zawierającego najważniejsze statystyki pokazujące jak korzystałeś ze swojego Konta Google.

Barack Obama w rozmowie z SeoPortal.pl

Barack Obama w rozmowie z SeoPortal.pl

 

Ten genialny pomysł nie mógł przejść bez echa. Bardzo szybko posypały się kolejne pomysły na wykorzystanie „Aktywności na koncie”. Najszybciej zareagował Pentagon – doradcy prezydenta ds. analizy świata stworzyli już wstępny projekt ustawy, na mocy którego władze USA będą mogły korzystać z „Aktywności na koncie”. Cała sytuacja wywołała burzę protestów, natomiast sam prezydent Barack Obama jak najbardziej popiera całą inicjatywę.

 

Prezydent Obama w ekskluzywnej wypowiedzi dla SeoPortalu przyznaje:

Tak, tak, to świetny pomysł. W przyszłym tygodniu zdaję egzamin z Google Analytics, w prace nad Analytics World Edition (R) zaangażowałem się osobiście. Różne środowiska przedstawiają pewne wątpliwości, czy możemy tak robić. Na takie wątpliwości odpowiadam krótko – yes we can!

Pomysł bardzo szybko podchwycili Rosjanie, twierdząc, że pracowali nad tym od dawna. W trakcie pracy nad wprowadzeniem programu w życie napotkano jednak pewne problemy. Ku zaskoczeniu prezydenta okazało się, że  70% Rosjan nie ma dostępu do internetu. W związku z tym podjęto śmiały plan internetyfikacji i do 2017 internet ma być w 110% rosyjskich domów.

Chiny oburzone!

Odpowiednią mowę do narodu wygłosił również przywódca chiński:

Rodacy! Po raz kolejny Zachód kopiuje nasze rozwiązania techniczne! Już w 1998 roku wprowadziliśmy naszą Złotą Tarczę (przyp. red.: Projekt Złota Tarcza). Z dumą mogę powiedzieć, że po raz kolejny narzucamy światowe trendy.

 

Japonia odetnie się od Globalnej Sieci?

Czołowy przedstawiciel J-Rocka: An Cafe

W Japonii wywiązała się natomiast debata, czy to nie najlepszy moment na stworzenie swojego J-Internetu. Jako powody podaje się ogólne niezrozumienie dla ich programów telewizyjnych, stylu życia i hologramowych piosenkarek. Pomysł ten został ciepło przyjęty w Polsce, gdzie od dłuższego czasu słyszy się głosy, że:

Azjaci powinni mieć swój internet.

Co na to wszystko samo Google?

Gigantowi z Mountain View nie przeszkadza wykorzystywanie danych o internautach. Szef Zespołu ds. Spamu – Matt Cutts – komentuje:

Nie widzimy problemu, tak długo jak wszystko będzie zrobione zgodnie z Wytycznymi Google dla Webmasterów.

Polscy specjaliści SEO zaproponowali, że mogą udostępnić precle i katalogi wysokiej jakości.

 

Współpraca: Krzysztof Świtoński

Jakub Szendzielorz

Specjalista ds. SEO, kognitywista, fan użytecznego designu. Uzależniony od kawy, czekolady i dobrej muzyki.

zobacz posty autora

Spodobał ci się ten post? 0 0

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>