Szukaj

Porównywarka cen Google już w Polsce! Ceneo i Skąpiec jednak wycięte z premedytacją?

Minęły zaledwie dwa tygodnie od głośnego nałożenia kar przez Google na największe polskie porównywarki cenowe i kilka innych dużych serwisów (Ceneo, Skąpiec i Tesco ukarane przez Google!).

Pisałem wówczas:

Część specjalistów z branży łączy zniknięcie porównywarek cenowych z zamiarem wprowadzenia do Polski  Google Product Search, czyli po prostu porównywarki cen Google. Było by to bez wątpienia bezczelne posunięcie.

Dzisiaj na blogu Seo-Profi pojawiły się screeny, na których widać opcję wyszukiwania produktów w polskim Google, czyli (tak!) – porównywarkę cenową. Co ciekawe, zdążyła już zniknąć. Pozostało jednak Google Merchant Center w Narzędziach dla Webmastera, które można podejrzeć w każdej chwili (Narzędzia dla Webmasterów -> Inne zasoby -> Google Merchant Center).

Innymi słowy – to prawda, Google wprowadza Merchant Center do Polski dwa tygodnie po ręcznym nałożeniu filtrów na polskie porównywarki cen. Co więc nimi kierowało? Dobro internautów, czy chęć zysku? Czy to naprawdę tylko przypadek i zwykła zbieżność?

Cóż, nawet jeśli tak – nikt już w to nie uwierzy. Google, don’t be evil!

Jakub Szendzielorz

Specjalista ds. SEO, kognitywista, fan użytecznego designu. Uzależniony od kawy, czekolady i dobrej muzyki.

zobacz posty autora

Spodobał ci się ten post? 0 0

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>